Iniciatíva: Pomôžme kúpaliskám

„Pomôžme kúpaliskám“ je iniciatíva, ktorá vyzýva predovšetkým návštevníkov akvaparkov, kúpalísk a plavární, aby pomohli svojim obľúbeným kúpaliskám prežiť toto neľahké obdobie. Počas najbližších týždňov budú môcť návštevníci a priaznivci kúpalísk podpísať pohľadnice, ktoré budú adresované Predsedovi vlády SR, Igorovi Matovičovi. Pohľadnice sú protestom proti neustálemu odkladaniu pomoci cestovnému ruchu, ktorú vláda sľubovala ešte v marci 2020, hneď po vypuknutí pandémie, avšak doteraz sa segmenty cestovného ruchu tejto pomoci nedočkali.

Iniciatíva sa snaží o dosiahnutie nasledovných cieľov:

  • Zavedenie poukazov na návštevu turistických stredísk, akými sú aj kúpaliska ako aj na zdravotné procedúry a masáže
  • Zníženie sadzby DPH na 10% na všetky služby cestovného ruchu
  • Finančnú pomoc na modernizáciu stredísk cestovného ruchu
  • Odškodnenie za výpadok tržieb počas mesiacov, keď prevádzky cestovného ruchu museli byť povinne zatvorené

Prečo sa zapojiť?

Zapojením sa do tejto iniciatívy pomôžete kúpaliskám, ako aj celému cestovnému ruchu na Slovensku, aby boli vypočutí vládou, ktorá ako jediná má možnosť zachrániť tento sektor. Bez pomoci vlády hrozí mnohým zariadeniam zatvorenie ich prevádzok.

Ako sa zapojiť?

Stačí sa podpísať na pohľadnicu a hodiť ju do zbernej škatule vystavenej v pokladni kúpaliska alebo vyplniť elektronickú pohľadnicu, kde je potrebné udať meno a e-mailovú adresu. Na pohľadnicu môžete napísať aj osobný odkaz.

Zaťiaľ ste nás podporili v počte: 279

E-Pohľadnica


Poslať pohľadnicu